Wiadomości archiwalne - maj 2010r.

"Konkurs o wodzie"

22 maja upłynął w naszej szkole pod znakiem wody. Jako współorganizatorzy Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pod hasłem "Woda najcenniejszym skarbem życia" zaprosiliśmy w sobotni poranek do wspólnej plastycznej zabawy uczniów z legnickich szkół. Organizatorem i zarazem sponsorem konkursu była Fundacja Dolnośląskie Forum Wodociągowe w Legnicy. Do konkursu zgłosiło się 11 trzyosobowych drużyn z siedmiu szkół podstawowych. Na początek wszyscy uczestnicy konkursu wzięli udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez panią plastyk Krystynę Kuczmę. Powstały piękne wielobarwne krople wody. Następnie uczniowie przystąpili do wykonania prac konkursowych na temat "Woda najcenniejszym skarbem życia", a chętni mogli dodatkowo wziąć udział w quzie o wodzie. Jury w składzie Zbigniew Mróz - Prezes Fundacji, Krystyna Kuczma - plastyk, Piotr Szymczewski - instruktor kulturalno - oświatowy postanowił przyznać:
w pionie klas. I - III:
- I miejsce drużynie Szkoły Podstawowej nr 19 w Legnicy,
- II miejsce Szkole Podstawowej nr 9 w Legnicy,
- III miejsce Szkole Podstawowej nr 18 w Legnicy.
w pionie klas IV - VI:
- I miejsce drużynie Szkoły Podstawowej nr 4 w Legnicy,
- II miejsce Szkole Podstawowej nr 18 w Legnicy,
- III miejsce Szkole Podstawowej nr 7 w Legnicy.
Mamy nadzieję, że uczestnicy konkursu miło spędzili w naszej szkole sobotnie przedpołudnie.

Mam talent

25 maja był dniem, w którym odkrywaliśmy talenty naszej szkoły. Wszyscy utalentowani uczniowie "Dziewiętnastki", którym nie straszna trema mogli wziąć udział w szkolnej edycji konkursu "Mam Talent". Uczniów z ukrytym talentem, niezwykłymi umiejętnościami i pasją nie zabrakło. W castingu mógł wziąć udział każdy z klas IV - VI. Do finału zakwalifikowano 18 uczestników w występach indywidualnych i grupowych. Chęć udziału w konkursie zgłosili również nasi angielscy goście, którzy cały ten tydzień spędzają razem z nami w Legnicy. Jury oceniało kandydatów pod względem pomysłu, ogólnego wyrazu artystycznego, trudności występu, przygotowanie, wygląd. Każdy juror mógł przyznać od 1 do 5 pkt. pięciu finalistom. Sądząc po minach publiczności występy naszych artystów dla wielu były sporym zaskoczeniem. Finaliści "Mam Talent" prezentowali swoje zdolności wokalne, raperskie, taneczne, manualne, gimnastyczne, piłkarskie. Po zliczeniu punktów Zwyciężczynią szkolnej edycji "Mam Talent" została Ewa Matkowska z kl. 6b. II miejsce zajęły: Karolina Żmijewska z kl. 4b i Anna Adach z kl. 4a, a III miejsce: Amelia Wojciechowska z kl. 6a i Magdalena Nowak z kl. 6b. Na zakończenie spotkania z mini recitalem wystąpiła Patrycja Kamola - nasz gość specjalny. Wszystkim wręczono nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Kolejny raz nie zawiodły nas nasze mamy, które zgodziły się wystąpić w trudnej roli jurora: panie Joanna Gruca i Renata Chmielowiec. Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę.