Wiadomości archiwalne - kwiecień 2010r.

XXXIX Zlot krajoznawczy Legnickie Pole

10 kwietnia o 8.00 ruszyliśmy na trasę XXXIX Zlotu do Legnickiego Pola. 45 osobowa grupa uczniów naszej szkoły postanowiła aktywnie, na świeżym powietrzu spędzić sobotni dzień. Wielu z nas zna tą trasę na pamięć. Pogoda, może nie zbyt słoneczna, dopisywała, a na polnych drogach witały nas zające i sarny.
    W połowie drogi dotarła do nas wiadomość o tragedii w Smoleńsku. Niedowierzanie i smutek towarzyszył nam do końca rajdu. Nikt nie pytał dlaczego organizatorzy odwołali zabawę i konkursy, którymi zwykle kończą się turystyczne wędrówki. Ten rajd i rocznicę Bitwy pod Legnicą zapamiętamy wszyscy.

Przegląd teatralny - MASKI 2010

23 kwietnia już po raz VII zaprosiliśmy uczniów legnickich szkół podstawowych do udziału w Międzyszkolnym Przeglądzie Małych Form Teatralnych "Maski 2010". Do Przeglądu głosiło się 7 zespołów teatralnych, łącznie w zmaganiach konkursowych wzięło udział 85 młodych aktorów. Ponadto widownię tworzyli uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Legnicy. Tegoroczny Przegląd odbywał się pod hasłem "Ziemia jest piękną jabłonią". W przedstawieniach zwracano uwagę na ekologię, zanieczyszczenie środowiska, kulturalne zachowanie, walkę z zachowaniami aspołecznymi. Jury w składzie: Bogumiła Słomczyńska, Barbara Stec, Zdzisława Janczyńska przyznało dwa wyróżnienia:
- zespołowi "Galimatias" ze Szkoły Podstawowej nr 10 - op. D.Gresiuk,
- zespołowi "Eko Tuptusie" ze Szkoły Podstawowej nr 20 - op. E.Kraśniańska i U.Pankiewicz.
Jak co roku przyznano nagrodę Indywidualność Przeglądu - Martynie Martka - uczennicy SP nr 10 w Legnicy.
Atrakcją Przeglądu były warsztaty teatralne poprowadzone przez aktorkę legnickiego Teatru im. H. Modrzejewskiej panią Joannę Gonschorek. To teatralne święto mogliśmy przygotować dzięki sponsorom: Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Legnicy, Wydział Zdrowia i Wydział Kultury i Nauki Urzędu Miasta w Legnicy, Szkolne Schronisko Młodzieżowe. Słowa podziękowania należą się wszystkim rodzicom, którzy piekąc pyszne ciasta pomogli nam przygotować poczęstunek dla uczestników Przeglądu.

Rajd Sztubaka

30 kwietnia w słoneczny poranek wyruszyliśmy na trasę VIII Szkolnego Rajdu Sztubaka. Na trasie czekały na turystów zadania na punktach kontrolnych. Uczestnicy rajdu musieli wykazać się na trasie wiedzą z zakresu bezpieczeństwa i ruchu drogowego, topografii i pierwszej pomocy. Na mecie rajdu nasi szkolni turyści brali udział w konkursach sportowych i zręcznościowych, zjedli turystyczny posiłek. Najlepszą drużyną Rajdu Sztubaka okazała się klasa 4c, której przyznano Puchar Dyrektora Szkoły, a bezkonkurencyjni w wiedzy o ruchu drogowym i bezpieczeństwie byli uczniowie klasy 6a, którym wręczono Puchar Policji. Za rok zapraszamy wszystkich na IX Rajd Sztubaka.