Wiadomości archiwalne - maj 2017r.

Rajd Sztubaka

Po raz 15 uczniowie klas 4 - 6 udali się na trasę Rajdu Sztubaka.
Po drodze zapisywali odpowiedzi na pytania, a także w punktach kontrolnych musieli wykazać się znajomością wiedzy o ruchu drogowym, wiedzy z zakresu turystyki oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na uczestników rajdu na mecie czekał poczęstunek, konkursy sprawnościowe. Najlepszą drużyną została klasa 5b, nagrodę Straży Miejskiej otrzymali reprezentanci kl. 6a, a nagrodę przewodnika - reprezentanci kl. 4a.

Konkurs

11 maja nasza szkoła była organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej.
Do konkursu zgłosiły się szkoły: SP nr 1, SP nr 6, SP nr 7, SP nr 9, SP nr 16, SP nr 19, SP nr 20. Drużyny miały za zadanie: rozwiązać test wiedzy, rozpoznać potrawy, budowle i muzykę. Sprawdzana była również znajomość symboli europejskich, wiedza o słynnych Europejczykach, wydarzeniach, problemach i sukcesach. Uczestnicy Konkursu mogli skosztować potraw europejskich.
Pierwsze miejsce zajęła drużyna naszej szkoły, drugie miejsce - drużyna SP nr 1, trzecie miejsce - drużyna SP nr 6.
Konkurs odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Legnicy pana Tadeusza Krzakowskiego.

Turniej szachowy

Dnia 09.05.2017r. odbył się Międzyszkolny Turniej Szachowy uczniów klas II.
W rozgrywkach szachowych wzięli udział uczniowie klasy II a i II c oraz uczniowie z SP 7 w Legnicy, którzy uczestniczą w zajęciach szachowych w ramach realizacji programu "Legniczanie dają mata". W turnieju szachowym uczestniczyło 20 uczniów, którzy mogli sprawdzić swoje umiejętności i wiadomości o "królewskiej grze".
I MIEJSCE - Wojciech Jankowski SP 7
II MIEJSCE - Dominik Tamioła SP 19 kl. 2a