Wiadomości archiwalne - kwiecień 2017r.

Konkurs Recytatorski

W kwietniu odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski "Maluchy lubią wiersze".
Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, prezentując utwory z literatury dziecięcej. Gościem specjalnym był Mateusz Krzak - aktor z Teatru H. Modrzejewskiej w Legnicy, który udzielił kilku cennych rad naszym "małym artystom". Najlepszymi recytatorami okazali się: Sara Galstyan kl.1a, Julia Łupińska kl.2a, Zosia Kołodziejska kl. 3a. Laureaci konkursu reprezentowali szkołę w konkursie recytatorskim w MCK-u, w którym Sara Galstyan zajęła II miejsce. Gratulujemy.

Papierowe fantazje

Już po raz siódmy w Szkole Podstawowej nr 19 zorganizowano międzyszkolny konkurs plastyczny "Papierowe fantazje". Udział w nim wzięli uczniowie klas I-III, którzy uczęszczają do szkolnych świetlic z ośmiu legnickich szkół: SP 2, 6, 7, 9, 10, 18, 19 i Zespołu Szkół Muzycznych. W tym roku tematem wiodącym był "Sen o wiośnie". Dzieci miały wykonać prace związane z w/w tematem w dowolnej technice.
Jury oceniając je, brało pod uwagę:
- estetykę wykonania i wkład pracy,
- oryginalność i pomysłowość,
- zgodność pracy z tytułem konkursu.
Najciekawsze z nich zostały nagrodzone.
Wśród ucz. klas I nagrody przyznano:
1. Martyna Blondowska SP 18
2. Aleksandra Konc SP 6
3. Antonina Lipczyńska SP 19,
wśród ucz. klas II:
1. Małgorzata Miklosz SP 18
2. Samanta Żmuda SP 19
3. Jagoda Jarecka Zespół Szkół Muzycznych,
zaś wśród ucz. klas III
1. Amelia Siwak SP19
2. Antonina Jarecka Zespół Szkół Muzycznych
3. Anna Lenar SP 9
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania i wykonania pięknych prac. Mamy nadzieję, że wiosna nie tylko będzie się nam śniła, ale w końcu do nas zawita w całej swojej krasie.

Światowy Dzień Ziemi

W ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi uczniowie uczęszczający na zajęcia koła ekologicznego przygotowali przedstawienie "Calineczka". W treści baśni zostały wplecione informacje ekologiczne, a baśniowi bohaterowie pokazali nam, że warto szanować przyrodę i stosować zasady ekologiczne w codziennym życiu.

Eko Rajd

22 i 23 kwietnia udaliśmy się na dwudniowy Eko Rajd do Złotoryi.
Po zakwaterowaniu w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym pod opieką przewodnika zwiedziliśmy Złotoryję. Podziwialiśmy widok z Baszty Kowali, zwiedziliśmy kopalnię złota "Aurelia", spacerowaliśmy uliczkami Złotoryi i wzdłuż Kaczawy by następnie odpocząć na plaży przy zalewie na Kaczawie.
W drugim dniu udaliśmy się na Ostrzycę Proboszczowicką i mimo śniegu i gradu udało nam się zjeść kiełbaski z ogniska.

Rajd

8 kwietnia, choć pogoda nie sprzyjała, udaliśmy się do Legnickiego Pola, by w ten sposób uczcić 776 rocznicę Bitwy pod Legnicą z Mongołami. Dwunastokilometrowa błotnista droga wiodła czerwonym szlakiem przez Bartoszów. W Legnickim Polu zwiedziliśmy multimedialne Muzeum Bitwy w 1241 roku, zjedliśmy pyszną grochówkę, wzięliśmy udział w konkursach: wiedzy, strój rycerski, najładniejszą palmę, konkurencje sportowe.
W drodze nie dało się nie zauważyć, że wiosna zagościła już na dobre.

Spotkanie z pisarzem

5 kwietnia w ramach "Spotkań z ludźmi z pasją" naszą szkołę odwiedził pisarz - pan Przemek Corso - autor powieści przygodowych i kryminałów. Opowiedział nam o dążeniu do realizacji swoich marzeń, o tym skąd czerpie inspiracje postaciami, fabułą. Nasi uczniowie mieli wiele pytań, a pan Przemek chętnie opowiadał. Kolejka po autografy nie miała końca, a w bibliotece szkolnej stworzyła się kolejka do wypożyczenia książki "Podziemne miasto". Pan Przemek ogłosił konkurs. Do końca maja można składać u wicedyrektora opowiadanie przygodowe z Legnicą w tle. Ilość stron A4 napisanych na komputerze – dowolna.