Wiadomości archiwalne - marzec 2017r.

Rajd

Udziałem w XLIV Rajdzie na Powitanie wiosny oficjalnie rozpoczęliśmy sezon turystyczny. Nasza trasa biegła wałami Kaczawy, przez Smokowice do Dunina. Pokonaliśmy prawie 11 km. Wiatr troszkę utrudniał marsz. W Duninie czekało na nas ognisko z kiełbaskami, konkursy sprawnościowe i plastyczne, konkurs piosenki i konkurs na Marzannę. Nasza drużyna kolejny raz wróciła z pucharem dla Najlepszej Drużyny Rajdowej. W rajdzie uczestniczyło 50 uczniów.

"Legnica moje miasto"

23 marca odbyło się podsumowanie projektu "Legnica moje miasto". Gościem spotkania była pani Elżbieta Kot - przewodniczka znająca wiele ciekawych historii i ciekawostek o naszym rodzinnym mieście. Uczniowie obejrzeli prezentację o zabytkach Legnicy, a wszyscy, którzy przygotowali pracę plastyczną, literacką, krzyżówkę otrzymali słodki upominek.

Powitanie wiosny

Powitaliśmy Wiosnę! Klasy 4 - 6 wzięły udział w konkurencjach wiosennych. Na czas "sadziły" z zbierały kwiatki, rozwiązywały wiosenne zadania polonistyczne, matematyczne, przyrodnicze. Przedstawiciele klas śpiewali piosenki, przygotowali bukiety wiosenne. Zwycięska klasa 6b przez trzy dni nie będzie miała zadawanego zadania domowego. Natomiast w klasach 0 - III odbył się Mini Playback Show. Chętni uczniowie prezentowali swoich ulubionych wykonawców. Najlepsi otrzymali nagrody i dyplomy.

Warsztaty

10 marca uczniowie klasy 2a, 2d i 3b uczestniczyli w niecodziennych warsztatach pn. "Kraina eksperymentów". Doświadczenia i pokazy, w których braliśmy aktywny udział wprowadziły nas w świat nauk ścisłych i przyrodniczych. Pokazały, że nauka to fascynująca przygoda, ale też super zabawa.

Dzień Kobiet

Za nami Dzień Kobiet. W każdej klasie chłopcy pamiętali o koleżankach. Samorząd Szkolny "Młodszy" i "Starszy" wręczył wszystkim paniom pracującym w szkole wiosenne kwiatki. Dla klas 4 - 6 zorganizowano Dzień Kobiet na wesoło. Uczniowie przyszywali guziki, odpowiadali na pytania, składali przez siebie napisane życzenia, brali udział w konkurencji sportowej. Najlepszą okazała się klasa 5a.
Wszystkim kobietkom małym i dużym życzymy wszystkiego najlepszego.

Minisiatkówka chłopców

6 marca odbyły się w naszej szkole finały podstrefy legnickiej Mini Siatkówki chłopców klas piątych. Do rywalizacji sportowej stanęły drużyny "Dziewiętnastki" z Legnicy, Szkoły Podstawowej nr 1 ze Złotoryi, Zespołu Szkół w Męcince. Nasza drużyna zajęła I miejsce i awansowała do finału strefy legnickiej. Trzymajmy kciuki za naszych sportowców 21 marca 2017 r.