Wiadomości archiwalne - grudzień 2016r.

Mali wolontariusze z SP 19 u małych pacjentów
        Dnia 16.12.2016r. członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza udali się do legnickiego szpitala na oddział chirurgii dziecięcej. Celem tej wizyty było wystawienie Jasełek oraz obdarowanie pacjentów zebranymi w szkolnej zbiórce prezentami - słodyczami, materiałami plastycznymi, zabawkami oraz ręcznie robionymi kartkami świątecznymi. W jasełkach uczestniczyli również pacjenci oddziału pediatrycznego oraz neurochirurgii. Zarówno dorośli pacjenci, jak i dzieci bardzo miło przyjęli małych aktorów z naszej szkoły i z uśmiechem na twarzach oglądali przedstawienie. Nasza akcja wspierana była przez firmę Saatbau Polska. Dziękujemy!
Więcej zdjęć można zobaczyć na:
---> lca.pl

Aż dwukrotnie naszą szkołę odwiedził Mikołaj.
6 grudnia spotkał się z uczniami kl. 0 - III, a 7 grudnia z uczniami kl. IV - VI. Klasy młodsze musiały rozwiązać krzyżówkę, zapakować prezent, zrobić papierowy łańcuch na choinkę, przygotować piosenkę dla Mikołaja. Klasy starsze brały udział w konkurencjach na wesoło. Każdy otrzymał słodką niespodziankę, klasy 0 - III prezenty świąteczne do klas, a uczniowie klas IV - VI nagrody w konkursach. 6 grudnia została zorganizowana Akademia Melomana, na której uczniowie wysłuchali muzyki peruwiańskiej.

Rajd Mikołajkowy

Rajd Mikołajkowy to już tradycja. Tym razem w poszukiwaniu Mikołaja i zimy 40-osobowa grupa uczniów udała się do Karpacza. W pięknym słońcu po bielutkim śniegu pokonaliśmy trasę do Schroniska "Nad Łomniczką", zjeżdżaliśmy na jabłuszkach. Spotkaliśmy się z Mikołajem, który rozdał nam paczki. W drugim dniu gościliśmy w Western City, korzystając z jego wszystkich atrakcji.
Na zakończenie upiekliśmy kiełbaski i jabłka na ognisku.

Przedstawienie

Każdy wie jak zgubne są nałogi. Jednym z nich są papierosy. W ramach programu profilaktycznego uczniowie klas 4 - 6 obejrzeli przedstawienie pt. "Sąd nad papierosem".
W wystąpieniach aktorów padało wiele argumentów dlaczego nie warto sięgać po papierosy.
To była ciekawa lekcja wychowawcza.