Wiadomości archiwalne - listopad 2016r.

Pasowanie na Świetlika

W dniu 30.11.2016 w świetlicy szkolnej odbyło się pasowanie na Świetlika. Postanowiliśmy przyjąć do naszego grona świetlicowego nowych 36 uczniów. Podczas uroczystości dzieci brały udział w różnych zabawach i zgadywankach, z których rozwiązywaniem nie mieli żadnych problemów. Dzieci z klas 2 wraz z wychowawcą świetlicy przygotowały występ. Uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali pasowani na Świetlika. Wszyscy uczestnicy zasłużyli na miano Świetlika Szkoły Podstawowej nr 19 i otrzymali dyplomy.
Nowym Świetlikom życzymy wytrwałości i sukcesów w nauce.

Zabawa Andrzejkowa

Klasy I - III wzięły udział z Zabawie Andrzejkowej, którą poprowadził prawdziwy DJ. Przy skocznej muzyce bawili się wszyscy. Każdy biorący udział w zabawie mógł skorzystać z atrakcji w Salonie Wróżb.
Oczywiście wróżby uczniowie traktowali z przymrużeniem oka.

Zajęcia kulinarne

W listopadzie dniach 10.11.2016 i 25.11.2016 w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia kulinarne. Dzieci wspólnie z wychowawcą świetlicy przygotowały gofry na słodko.
Mali kucharze pięknie ozdabiali swoje potrawy według własnych upodobań kulinarnych. Na zakończenie zajęć gofry z przyjemnością zostały skonsumowane.

Badminton - finał

W dniu 23.11.2016 r. reprezentacja naszej szkoły w składzie Bartłomiej Pacanek oraz Jakub Kilian zajęła III miejsce w Finale Dolnego Śląska w Badmintonie Drużynowym chłopców.
W finale spotkało się 12 najlepszych dolnośląskich zespołów.
Naszym chłopakom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wolność i niepodległość to słowa od wieków ważne dla każdego Polaka.
Dla uczniów "Dziewiętnastki" również.
10 listopada uczciliśmy rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Strój galowy wyrażał nasz szacunek do kraju. Nie zabrakło pieśni legionowych.