Wiadomości archiwalne - październik 2016r.

Wizyta Biskupa

28 października odwiedził naszą szkołę biskup Zbigniew Kiernikowski. Wizytacja szkoły odbyła się w ramach wizytacji kanonicznej parafii pw. Św. Joachima i Anny. Z biskupem spotkali się uczniowie, rodzice i pracownicy "Dziewiętnastki". Program artystyczny nawiązywał do poszukiwania miłości w życiu każdego człowieka.

Pasowanie

26 października 22 - osobowa grupa uczniów klasy pierwszej złożyła uroczyste Ślubowanie i została pasowana na Uczniów Szkoły Podstawowej nr 19 w Legnicy. Rodzice nie kryli wzruszenia w czasie recytowania wierszyków i śpiewania piosenek przez swoje pociechy. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom i znaczek oraz słodki upominek i element odblaskowy. Po Pasowaniu na pierwszaków czekał poczęstunek.

Konkurs Recytatorski

24 października odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, którego uczestnikami byli uczniowie klas IV - VI. Do rywalizacji stanęło 21 uczniów. I miejsca zajęli: w kl. IV - Julia Galstyan, w kl. V. Wiktor Opaczewski, w kl. VI - Natalia Grzyb, natomiast Wyróżnienia zdobyli: Natalia Pereta, Mateusz Dyjak i Weronika Barabowska.
Gratulujemy.

Rajdy

Nie tylko lato, ale też i jesień sprzyja wędrowaniu.
Uczniowie klas 4 - 6 wzięli udział w Rajdzie Pieczonego Ziemniaka oraz w Rajdzie Chełmy.
Na metach rajdowych na turystów czekał posiłek oraz konkursy i zawody sprawnościowe.

Przedstawienie

19 października uczniowie klas 5 - 6 wzięli udział w przedstawieniu profilaktycznym "Niwelator Problemów". Spektakl opowiadał o tym, jak prosta i łatwa jest droga do uzależnienia, jak niewiele trzeba, aby problemy, które można załatwić rozmową, rozrastają się do rozmiarów, z którymi trudno walczyć. Uczniowie mogli przekonać się, że nie ma sytuacji bez wyjścia.

Akademia Melomana

Po kilkuletniej przerwie klasy 4 - 6 rozpoczęły udział w spotkaniach muzycznych z cyklu "Akademia Melomana".       Tematyka koncertów zapowiada się interesująco: muzyka klasyczna, muzyka dalekiego wschodu, jazz, muzyka peruwiańska.
Pierwszy koncert przedstawiał instrumenty z rurek, puszek, wiader, patelni i chyba zachęcił do udziału w kolejnych koncertach.

Festyn

1 października odbył się VII Festyn "Postaw na Rodzinę".
Przy słonecznej pogodzie do głównego konkursu "Super Rodzina 2016" stanęło 36 rodzin. Ponadto zorganizowano konkurs na modną koszulkę, pierogową pasję, konkurs na rodzinne selfie i konkurs majsterkowicza. Atrakcją Festynu był pokaz "latających" psów, dmuchane zjeżdżalnie. Każdy mógł zbadać poziom cukru i poradzić się u diabetyków.
I miejsce w konkursie "Super Rodzina 2016" zajęła rodzina Pytka, II miejsce-rodzina Zakrzewskich, III miejsce-rodzina Ślemp, IV miejsce-rodzina Gątarz, V miejsce-rodzina Dymbel, VI miejsce-rodzina Chmielewskich.
Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę, a przede wszystkim dziękujemy sponsorom w organizacji Festynu:
  - Wydział Zdrowia UM Legnicy
  - Katarzyna i Paweł Pacanek