Wiadomości archiwalne - wrzesień 2016r.

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017

To już 49 rozpoczęcie roku w "Dziewiętnastce". Progi naszej szkoły przekroczyło ponad 400 uczniów, w tym 23 uczniów klasy pierwszej i 25 uczniów oddziału przedszkolnego. Wszystkim uczniom życzymy radosnego zdobywania wiedzy i umiejętności, rodzicom i nauczycielom wytrwałości i wzajemnego zrozumienia oraz spokojnego przejścia przez reformę oświatową.

Wizyta w Czechach

21-27 sierpnia 10-osobowa grupa uczniów naszej szkoły gościła z wizytą na obozie językowym w Karolinie na zaproszenie Urzędu Gminy w Blansku. Nasi uczniowie przez tydzień poznawali zwyczaje i zainteresowania czeskich i słowackich rówieśników. Przepiękne widoki przyrody, zwiedzanie jaskini, pobyt na basenie, wspólne zabawy i śpiewy przy ognisku, sportowa rywalizacja dostarczyły naszym uczniom wielu niezapomnianych wrażeń.
Wyjazd był możliwy dzięki życzliwości, pomocy i wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Legnicy, za co serdecznie dziękujemy.