Wiadomości archiwalne - marzec 2010r.

Mini siatkówka dziewcząt

W dniu 16.03.2010r. w naszej szkole odbyły się finały podstrefy legnickiej mini siatkówki dziewcząt klas czwartych.
    Jako zwycięzcy swoich grup do rywalizacji przystąpiły cztery reprezentacje Szkół Podstawowych: Szkoła Podstawowa Nr 5 z Jawora, Szkoła Podstawowa Nr 3 z Chojnowa, Szkoła Podstawowa z Nowego Kościoła oraz gospodarz zawodów Szkoła Podstawowa Nr 19 z Legnicy. Rywalizacja prowadzona była systemem każdy z każdym i po trzy i pół godzinnej rywalizacji wyłoniono zwycięzców:
  1. Szkoła Podstawowa Nr 19 Legnica
  2. Szkoła Podstawowa Nr 5 Jawor
  3. Szkoła Podstawowa Nr 3 Chojnów
  4. Szkoła Podstawowa Nowy Kościół
     Szkoły z Legnicy i Jawora reprezentować będą podstrefę legnicką w finale strefowym, który odbędzie się 12.04.2010r. o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej Nr 19 w Legnicy.

Wizyta przedszkolaków w naszej szkole

18 i 25 marca br. zaprosiliśmy do naszej szkoły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 i nr 8, które od 1 września rozpoczną naukę w klasie pierwszej. Razem z najmłodszymi uczniami wzięli oni udział w zabawach i grach sportowych, a także uczestniczyli w lekcjach, poświęconych nadejściu wiosny i zajęciach plastycznych "W pracowni krasnoludków". Dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności w wielu dziedzinach, ponieważ zajęcia były bardzo urozmaicone i ciekawe. Chcieliśmy też przedszkolakom pokazać szkołę i zapoznać ich ze szkolną atmosferą. Ta wspólna zabawa bardzo się dzieciom podobała.