Wiadomości archiwalne - kwiecień 2016r.

Wiosna dla naszych uczniów jest bardzo bogata w sukcesy.
II miejsce w eliminacjach wojewódzkich Konkursu "Poznajemy Ojcowiznę" zajęła Aleksandra Kleinowska.
I miejsce w eliminacjach powiatowych Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wywalczyła drużyna uczniów klas piątych: Natalia Grzyb, Dominika Chmielowiec, Tomek Stajnowski i Olaf Oborski.
III miejsce w Miejskim Konkursie Piosenki Dziecięcej "Jesteœmy przyjaciółmi przyrody" zajęła Julia Galstyan.
Sportowcy też nie próżnują. Zajęli III miejsce w Mini Piłce Nożnej Chłopców oraz dwa I miejsca drużynowo dziewczęta i chłopcy w Czwórboju Lekkoatletycznym.
Na ostatnich wiosennych rajdach nasze drużyny dwukrotnie zdobywały puchar dla Najlepszej Drużyny Rajdowej.
Gratulujemy.

Turniej Tenisa Stołowego

Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego za nami.
Do sportowej rywalizacji zgłosiło się 17 drużyn. Pojawili się również dopingujący kibice. Rywalizowali ze sobą uczniowie oraz rodzice zbierając punkty dla swojej rodziny.
W rozgrywkach młodszej grupy wiekowej I miejsce zajęli: Jakub i Mirosław Giedrojć, II miejsce - Dominik i Tomasz Tamioła, III miejsce Artur i Mariusz Zielińscy, IV miejsce - Jarosław i Marek Popławscy. W klasach IV - VI: I miejsce wywalczyli Mateusz i Mariusz Zielińscy, II miejsce Igor i Andrzej Wróbel, III miejsce Olaf i Maciej Pytka, IV miejsce Mateusz i Adam Dyjak.
Gratulujemy.

Dzień Ziemi

Jak ważne jest dbanie o naszą Ziemię wiedzą wszyscy. O przyrodzie, ekologii, segregacji odpadów była mowa w przedstawieniu, które obejrzeli uczniowie klas I - III.
Wszyscy uczniowie przyłączyli się do hasła "By nasza Matka Ziemia była zdrowa i piękna". Ponadto podziwialiśmy stroje wykonane z surowców wtórnych. Tych nie powstydziłby się dom mody Diora.

Eko rajd

To był pierwszy taki ekologiczny rajd. Pierwszy bo dwudniowy.
W sobotnie przedpołudnie wyznaczyliśmy sobie ambitny cel - zdobycie Ślęży i to jednym z trudniejszych szlaków.
Nasza wędrówka z zejściem do ośrodka, w którym byliśmy zakwaterowani trwała 6 godzin. Wieczorem konkursy, pyszne jedzenie. W niedzielę zwiedzanie Parku Weneckiego w Sulistrowiczkach, łyk wody z uzdrawiającego źródełka, zwiedzanie skansenu w Będkowicach.
To były ciekawe dwa dni poza domem.

Podziękowania

Gorąco dziękujemy Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom za udział w zbiórce pieniędzy na rzecz chorego Bartka. Jesteśmy poruszeni Uczniów i Państwa dobrym sercem i życzliwością wobec naszego absolwenta.
22 kwietnia przekazaliśmy na konto Fundacji United Way Polska zbierającej fundusze na leczenie Bartka - 4.760 zł.

Dyrekcja SP nr 19

Rajd - Legnickie Pole

Pogoda nas nie rozpieszczała. Mimo lekkiego deszczyku 45 osobowa grupa uczniów turystycznie uczciła 775 rocznicę Bitwy pod Legnicą oraz 1050 rocznicę Chrztu Polski. 12-sto kilometrowy marsz przez pola, łąki w towarzystwie saren, zabawa w hali sportowej Zespołu Szkół w Legnickim Polu, pyszna grochówka sprawiły, że pogoda nie popsuła nam humorów.

Sprawdzian Szóstoklasisty

To może być historyczny Sprawdzian Szóstoklasisty w naszej szkole. Historyczny bo ostatni. 5 kwietnia w strojach galowych o godz. 8.30 stawili się wszyscy szóstoklasiści. Większość o sprawdzianie wypowiadała się optymistycznie. Najwięcej problemów sprawiła uczniom matematyka.
Trzymamy kciuki za wyniki.

Legnica moje miasto

4 kwietnia podsumowaliśmy szkolny projekt "Legnica moje miasto".
O zaangażowaniu w projekt świadczą prace plastyczne, które ozdobiły korytarze szkolne. Uczniowie klas I - III uczestniczyli w przedstawieniu "Widokówka z Legnicy". Gościem uroczystości była Wiceprezydent Miasta Legnicy pani Dorota Purgal. Wszyscy byli pod wrażeniem gry aktorskiej, dekoracji, ale przede wszystkim przekazywanych treści, które sprawiły, że była to prawdziwa lekcja historii naszej Małej Ojczyzny.

Papierowe Fantazje

Tegoroczny szósty Międzyświetlicowy Konkurs "Papierowe Fantazje" był rekordowy. Udział w konkursie wzięło 33 uczniów - przedstawicieli 11 legnickich szkół podstawowych. Zadaniem konkursowiczów było wykonanie w czasie 60 minut pracy pod tytułem WIOSENNY KRAJOBRAZ. W każdym poziomie klas przyznano po trzy miejsca. Wszyscy otrzymali dyplomy i podziękowania, a najlepsi nagrody rzeczowe.
Gratulujemy i zapraszamy za rok.