Wiadomości archiwalne - październik 2015r.

JESIENNA DYSKOTEKA

29 października chętni uczniowie bawili się na jesiennej dyskotece. W rytmie najnowszych utworów szybko mijał nam czas. Główną atrakcją dyskoteki był konkurs na nakrycie głowy oceniane w dwóch kategoriach: nakrycie wykonane własnoręcznie i nakrycie profesjonalne.

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Półtora miesiąca wystarczyło, by pierwszoklasiści przygotowali się do pierwszej ważnej uroczystości - Pasowania na Ucznia Szkoły Podstawowej nr 19 w Legnicy. Odświętnie ubrani przy 200-osobowej widowni uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie z zostali przyjęci do grona uczniów naszej szkoły.

SPOTKANIE Z POLICJĄ

Uczniowie klas 2 i 3 spotkali się z pracownikami Policji, by jeszcze raz przypomnieć sobie o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze, w domu i w szkole. Dowiedzieli się na czym polega codzienna praca policjanta, gdzie szukać pomocy w sytuacjach niebezpiecznych.

EKO "19'stka"

Uczniowie klas I-III spotkali się z pracownikiem Legnickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Była to doskonała okazja by utrwalić sobie wiadomości o segregowaniu śmieci i elektroodpadach oraz poszerzyć wiedzę z zakresu ekologii.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień Edukacji Narodowej to święto całej szkoły. W przededniu tego święta uczniowie "Dziewiętnastki" poprzez program artystyczny wyrazili podziękowanie nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za codzienną pracę na rzecz uczniów. W programie artystycznym wystąpili uczniowie klas 5b, 5c i 6a.

LBO

Uczniowie, pracownicy szkoły, dyrekcja oraz wnioskodawca pan Aleksander Adamowicz serdecznie dziękują za zaangażowanie i udział w głosowaniu nad Projektami Legnickiego Budżetu Obywatelskiego.
Nasz projekt Placu zabaw na terenie Szkoły Podstawowej nr 19 uzyskał największą ilość głosów w obszarze nr 6.
     Realizacja projektu nastąpi w roku 2016.

Serdecznie Państwu dziękujemy

RAJD CHEŁMY

Każdy obawiał się pogody. A tu miłe zaskoczenie. Na zbiórce Rajdu Chełmy przywitało nas słońce.
29-osobowa grup uczniów przemierzyła szlak od zamku w Świnach do szkoły w Pogwizdowie, by wziąć udział w XXVI Rajdzie Chełmy.
Po drodze szukaliśmy owoców runa leśnego do głównego konkursu rajdowego.
Nasza Drużyna zajęła w nim I miejsce.

DYSKOTEKA

Na pierwszej w tym roku szkolnej dyskotece klas 4 - 6 bawiło się ponad 90 uczniów.
Okazją było święto chłopaków. A że to ich święto to konkursy również specjalnie dla nich: przyszywanie guzików, wiązanie krawatu, dmuchanie balonów. Była wspólna zabawa, śpiewanie piosenek i losowanie szczęśliwych biletów.
      Zapraszamy na kolejną dyskotekę już pod koniec października.

FESTYN

To już tradycja. Piękna pogoda to stały punkt naszych Festynów Rodzinnych. O godzinie 10.30 trzydzieści pięć rodzin rozpoczęło rywalizację w konkursie „Super Rodzina Roku 2015”. Chętni mogli spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku i w rzucie kaloszem, w konkursie majsterkowicza. Mamy naszych uczniów przygotowały wymyślne babeczki do konkursu kulinarnego. W konkurencjach indywidualnych rozdano ponad 300 nagród. Dużym zainteresowaniem cieszyły się ciasta, placki ziemniaczane i przysmaki "Dziewiętnastki".
Po zliczeniu punktów z 11 konkurencji wyłoniono 5 najlepszych drużyn:
  I miejsce - Rodzina Giedrojć "Tygrysy"
  II miejsce - Rodzina Główczyk "Sowy"
  III miejsce - Rodzina Ślemp "Spóźnialscy"
  IV miejsce - Rodzina Ślusarz "Mega Mocni"
  V – Rodzina Chmielowiec "Super Chmieli"

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w Festynie, a szczególnie gorąco dziękujemy naszym sponsorom:
  - Anna i Grzegorz Kołodziejscy - AGBUD
  - Katarzyna i Paweł Pacanek, Urszula i Paweł Pogorzelscy