Wiadomości archiwalne - czerwiec 2015r.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Rok szkolny 2014/2015 przeszedł do historii. Za nami podsumowanie naszych osiągnięć. Średnia ocen szkoły w tym semestrze to 4,11.
42 uczniów kl. IV-VI uzyskało świadectwo z biało-czerwonym paskiem, w klasach młodszych 76 uczniów może pochwalić się bardzo wysokimi osiągnięciami w nauce i wzorowym zachowaniem.
Bardzo uroczysty i pełen wzruszeń był apel Absolwentów, którzy w swych podziękowaniach zapewniali, że "Dziewiętnastka" zawsze będzie im bliska.

WIZYTA WŁOCHÓW

W ramach programu Comenius naszą szkołę odwiedziła 12 osobowa grupa włoskich uczniów i nauczycieli. Goście zwiedzili Legnicę, brali udział w lekcji muzycznej, lekcji języka angielskiego, w zawodach sportowych i warsztatach plastycznych. Wybrali się pieszo do Dunina, zwiedzili stolicę Dolnego Śląska.
Mamy nadzieję, że miło będą wspominać pobyt w Legnicy.

WYCIECZKA DO DZIWNÓWKA

W dniach 8-12 czerwca grupa 81 uczniów klas II i III wraz z nauczycielami wyjechała na wycieczkę do Dziwnówka. Dzieci spędzały czas bawiąc się na plaży, spacerując brzegiem morza, budując zamki z piachu. Płynęliśmy statkiem po Zalewie Kamieńskim. Największą atrakcją był pobyt w Wiosce Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim. Uczestniczyliśmy tam w tajemniczej wyprawie śladami Bilbo Bagginsa, obejrzeliśmy pokazy sztuki kowalskiej w Kuźni Krasnoludów, poznaliśmy Palantir, czyli Świat Śródziemia oraz hobbickie gry i zabawy. Cały pobyt był dla nas przedsmakiem wakacji łącznie z piękną, słoneczną pogodą.

RAJD

Uczniowie klas IV - VI turystycznie zakończyli rok szkolny 2014/2015. Ostatni rajd wiódł nas Szlakiem Polskiej Miedzi. Zwiedziliśmy Park Wrocławski i Muzeum Ziemi Lubińskiej, a następnie udaliśmy się do Obory, skąd ruszyliśmy ścieżką leśną na miejsce zakończenia rajdu i ognisko z kiełbaskami. Upał nie przeszkodził nam w dobrej zabawie.

DZIEŃ DZIECKA

Dzień Dziecka od lat spędzamy na sportowo. Zarówno młodsi jak i starsi uczniowie stanęli do konkurencji sportowych walcząc o punkty dla swoich drużyn. Wszyscy otrzymali napoje i słodycze, najlepsze drużyny medale. Zabawę pomogli zorganizować rodzice, na których zawsze możemy liczyć.
Wszystkim uczniom życzymy uśmiechu i radości nie tylko z okazji Dnia Dziecka.