Wiadomości archiwalne - luty 2010r.

Konkurs "Osobliwości Europy"

17 lutego 2010r miało miejsce podsumowanie projektu "Osobliwości Europy". Konkurs odbył się w dwóch turach. Na początek w konkursowych zmaganiach sprawdzili się uczniowie klas czwartych oraz reprezentanci klas trzecich, w drugiej turze uczniowie klas piątych i szóstych. Ci pierwsi musieli przygotować na konkurs charakterystyczną dla wylosowanego kraju potrawę, zareklamować produkt eksportowy i zaprezentować sportowca danego kraju przeprowadzając z nim wywiad. W czasie całego konkursu reprezentanci klas wykonywali plakaty na temat aktywności ruchowej. Trudniejsze okazały się konkurencje wiedzy o Unii Europejskiej. Konkurs wygrała klasa 4a. Uczniowie klas starszych wylosowane przez siebie państwo prezentowali w mini playback show, występie czyrliderek, wywiadzie ze sławnym sportowcem. Ciekawostką okazały się przygotowane przez klasy w postaci scenek elementy łączące wylosowany kraj z Polską. W klasach starszych o zwycięstwie również zdecydowały pytania z wiedzy. Minimalną ilością punktów wygrała klasa 6a. Serdecznie gratulujemy, i dziękujemy wszystkim za ogrom pracy włożonej w przygotowanie się do konkursu.

Comenius Legnica 24-28 lutego 2010

W sierpniu 2009 roku rozpoczęliśmy kolejny, drugi Projekt Comenius "Uczenie się przez całe życie". Tematem przewodnim projektu jest "Zawieranie nowych znajomości poprzez aktywność fizyczną - dbanie o zdrowie i czerpanie z tego przyjemności".
    Głównym koordynatorem Projektu jest szkoła czeska z Pragi, ponadto Projekt realizują:
  Szkoła z Londynu - Wielka Brytania
  Szkoła z Istambułu - Turcja
  Szkoła z Bibbieny - Włochy
  i my - Szkoła Podstawowa nr 19 z Legnicy.
    Projekt trwa dwa lata. Językiem obowiązującym przy realizacji projektu jest język angielski.
W ramach projektu w dniach 24 - 28 lutego gościła w Legnicy 18 - osobowa grupa nauczycieli z Czech, Włoch, Wielkiej Brytanii i Turcji.
    25 lutego nasi goście zostali zaproszeni na spotkanie do Prezydenta Miasta Legnicy - Tadeusza Krzakowskiego, następnie wraz z uczniami klas czwartych wzięli udział w rozgrywkach sportowych, odbyli godzinną naukę jazdy na łyżwach oraz rozegrali turniej gry w kręgle. Nasi goście zwiedzili szkołę, spotkali się z uczniami "Dziewiętnastki", którzy (sądząc po dzisiejszych sukcesach) w przyszłości zastąpią mistrzów piłki nożnej, siatkowej, karate, pływania, itp.
    26 lutego obejrzeli pantomimę "Spotkanie na Olimpie" i mini playback show - piosenki tematyką nawiązywały do Olimpiady i sportów narodowych naszych krajów. Zeus była łaskawy i wybrał sporty, w których kraje realizujące Projekt odnoszą sukcesy: hokej, siatkówka, pływanie, podnoszenie ciężarów, piłka nożna. Nasi goście opowiadali o szkołach, prezentowali swoich najlepszych sportowców. W godzinach popołudniowych dla zagranicznych gości oraz uczniów i ich rodziców zorganizowano Koncert ukazujący dorobek taneczny naszej szkoły. Gośćmi specjalnymi byli artyści Teatru Sztuki Ruchu OCELOT. To był miło i aktywnie spędzony czas, którzy pozwolił przekonać się naszym gościom, że Legnica i "Dziewiętnastka" to gościnne miejsca warte ponownego odwiedzenia.

--->FOTO GALERIA<---

Zobacz jak media relacjonują:
"Comenius Legnica - spotkanie w dziewiętnastce"