Wiadomości archiwalne - marzec 2015r.

WIELKANOC

Przed nami Święta Wielkanocne. W ostatnim tygodniu nauki przed przerwą świąteczną odbyły się dwa przedstawienia wielkanocne przygotowane przez uczniów kl. 4-6 oraz uczniów klasy 2a. Muzyka, stroje, a przede wszystkim treść przedstawień wprowadziły nas w świąteczny nastrój i refleksję.

Wszystkim Uczniom i ich Rodzinom, Nauczycielom i Pracownikom życzymy spokojnych, pogodnych i radosnych Świąt Wielkanocnych, odpoczynku od nauki i pracy.

"PAPIEROWE FANTAZJE"

24 marca po raz piąty zorganizowaliśmy dla uczniów z legnickich szkolnych świetlic Konkurs "Papierowe Fantazje". Do konkursu zgłosiły się trzyosobowe drużyny ze Szkół Podstawowych nr 6, nr 7, nr 9, nr 10, nr 16, nr 18, nr 19, nr 20. Uczniowie w wyznaczonym czasie mieli do wykonania postać Pani Wiosny. W przerwie goście wzięli udział w poczęstunku, obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy 2b "Bajkowy galimatias". Pierwsze miejsce zdobyła drużyna SP nr 19, II miejsce - SP nr 6, III miejsce - SP nr 20.    Gratulujemy i zapraszamy za rok.

JUŻ WIOSNA!

Dokładnie 21 marca przywitaliśmy Wiosnę !!!

Dzień otwarty "Dziewiętnastki"

14 marca odbył się Dzień Otwarty naszej szkoły. Chętni, którzy odwiedzili naszą szkołę mogli wziąć udział w zajęciach świetlicowych, zajęciach komputerowych i sportowych. Chętni wykonywali oryginalne zeszyty na warsztatach plastycznych, uczestniczyli w zajęciach sportowych. Uczestnicy zajęć robótek ręcznych prezentowali i sprzedawali ciekawą biżuterię.
Można było spróbować potraw europejskich i świeżo wyciskanych soków owocowych, obejrzeć i zakupić biżuterię wykonaną przez naszych uczniów. Rodzice naszych uczniów obejrzeli wystawę "Szkoła dawniej", niektórzy odnaleźli się na zdjęciach sprzed lat. Uczniowie uczęszczający na zajęcia kół teatralnych i instumentalno - wokalnych zaprezentowali umiejętności aktorskie i muzyczne.
Dziękujemy za wspólnie spędzony dzień.