Wiadomości archiwalne - październik 2014r.

Bieg charytatywny

26 października 95-osobowa grupa uczniów przy wsparciu ok 40 rodziców i nauczycieli wystartowała w biegu dla pani Beaty Radomskiej.
Niektórzy pokonali dystans nie jednego, a kilku kilometrów.
   Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy odpowiedzieli na nasz apel dziękujemy za udział w niedzielnym biegu dla pani Beaty Radomskiej.
To budujące, że wspólnie razem potrafimy bezinteresownie nieść pomoc innym.

COMENIUS - wizyta nauczycieli

W dniach 15 - 19 października gościliśmy w szkole 18-osobową grupę nauczycieli z Anglii, Bułgarii, Czech, Hiszpanii, Turcji i Włoch.
To nauczyciele, którzy razem z nami realizują projekt Comenius. W ramach wizyty nauczyciele spotkali się w Ratuszu z władzami miasta, przedstawili swoje prezentacje multimedialne "Wschód słońca", puszczali bańki mydlane.
Przed gośćmi zaprezentowaliśmy się w tańcach, dwóch przedstawieniach teatralnych. Nasi goście brali udział w lekcjach i akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Mamy nadzieję, że nasi goście wywieźli z Legnicy same najlepsze wspomnienia.
Wszystkim, którzy okazali pomoc w organizacji wizyty serdecznie dziękujemy.

Wybory do SU

W naszej szkole już po wyborach do Samorządu Uczniowskiego.
Plakaty wyborcze przygotowało 11 uczniów klas 4 - 6.
W tajnym głosowaniu wzięło udział 90 uczniów i 19 nauczycieli.
Przewodniczącą została Izabela Zyskowska, a Radę Uczniów tworzą również Gabriela Klimek - Rozenblat, Natalia Kołodziejska.
Gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

FESTYN

4 października zorganizowaliśmy już po raz piąty Szkolny Festyn "Postaw na Rodzinę".
W ramach festyn nastąpiło oficjalne otwarcie boiska. Pogoda dopisała, uczniowie z rodzinami również. W ramach Festynu zorganizowano kurs pierwszej pomocy, spotkanie z panem Franciszkiem Gógołem i jego psem Dino, który zamierza przebiec dookoła Polskę, pokaz szkolenia psów Frisbee i Flyboll, konkurencje i konkursy indywidualne, pracownię malowania twarzy. W konkursie "Super Rodzina Roku 2014" V miejsce zdobyła rodzina Orda, IV miejsce rodzina Ślemp, III miejsce rodzina Pacanek, II miejsce rodzina Ślusarz, I miejsce rodzina Kleinowskich.

Dziękujemy sponsorom, którzy wsparli nasz Festyn:
- Wydział Zdrowia UM Legnicy
- Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 19