Wiadomości archiwalne - wrzesień 2014r.

Wycieczka do Pobierowa

W dniach 29 września - 1 października 29 osobowa grupa uczniów wybrała się na wycieczkę do Pobierowa.
Wycieczkę zorganizowało Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Legnicy w ramach projektu "SCHRONISKA I BIORÓŻNORODNOŚĆ".
W ramach wycieczki zwiedziliśmy Muzeum na klifie i ruiny kościoła w Trzęsaczu, Latarnię i Muzeum Rybołówstwa w Niechorzu, Muzeum Przyrodnicze w Międzyzdrojach. Wybraliśmy się na wycieczkę brzegiem morza do Pustkowa w poszukiwaniu wydmowej roślinności i bursztynów, przeszliśmy aleją gwiazd w Międzyzdrojach. Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Pobierowie było dla nas bardzo gościnne.
Chcielibyśmy jeszcze tam wrócić.

Spotkanie z leśnikiem

22 września w ramach akcji "Sprzątanie Świata" odbyło się spotkanie z leśnikiem Nadleśnictwa Legnica - panem Jackiem Szczukiewiczem.
W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 0 - III.
Zaproszony gość opowiadał o swojej ciekawej pracy oraz o lesie, wskazując na jego funkcje ochronne, estetyczne, rekreacyjne i uzdrowiskowe.
Uczniowie wsłuchiwali się w odgłosy zwierząt i ptaków.
Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające.

KARTOFLISKO

Za nami pierwszy w tym roku szkolnym rajd - Rajd Solanum Tuberosum do Gniewomirowic.
W sobotni dzień - 20 września na turystyczną wędrówkę wybrało się 56 uczniów oraz 12 rodziców.
Dorośli otrzymali certyfikat uczestnictwa w Ogólnopolskiej Międzypokoleniowej Sztafecie Turystycznej zorganizowanej przez Zarząd Główny PTTK. Na mecie rajdu czekało na nas wiele atrakcji, co potwierdzają zdjęcia.