Wiadomości archiwalne - maj 2014r.

Rajd

31 maja 12-osobowa grupa uczniów klas 4-6 wybrała się na trasę Rajdu Szlakiem Polskiej Miedzi.
10-cio kilometrowa trasa wiodła przez Sichów, Rosochę do Leszczyny. W parku pałacowym w Sichowie mieliśmy okazję obejrzeć kwitnące tulipanowce, a w Leszczynie ogromne piece hutnicze.
To był ostatni rajd w tym roku szkolnym.

Myślibórz

30 maja czterdziestoosobowa grupa uczniów klas 4 - 6 wzięła udział w Dolnośląskim Festiwalu Parków Krajobrazowych w Myśliborzu.
Reprezentowaliśmy legnickie szkoły.
Przechodząc przez stanowiska zbieraliśmy punkty do ogólnej klasyfikacji. Zadania z jakimi przyszło nam się zmierzyć to m. in. kłujący komputer, gąsienica, jajo Kolumba, łowienie ryb, koło fortuny, kopiec kreta, odgadywanie przysłów, odgadywanie odgłosów.
Po poczęstunku nastąpiło zakończenie i wręczenie nagród.
Nasza drużyna zajęła 3 miejsce.

Dzień Dziecka kl. 0-3

30 maja klasy 0 - 3 uczestniczyły w sportowych zabawach z okazji Dnia Dziecka. Wszystkie Dzieci startował w konkurencjach indywidualnych. Reprezentacje klas trzecich uczestniczyły w rozgrywkach "Dwa ognie".
Podsumowanie rywalizacji sportowej uświetniły występy muzyczne, w których zobaczyć można było utwory instrumentalne oraz piosenki w wykonaniu uczniów naszej szkoły.
W całej zabawie jak zawsze pomagali nam rodzice naszych dzieci, którym serdecznie dziękujemy.

Złoty medal

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Marcelina Plaszczyk pod opieką swojego trenera Roberta Rugiera zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Europy FSKA w Poznaniu.
Z mistrzostw Marcelina przywiozła również złoty medal w klasyfikacji drużynowej.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dzień Matki

27 maja zaprosiliśmy mamy na uroczystość z okazji Dnia Matki.
Wszystkim Mamom dziękujemy za ich miłość.

Rajd Sztubaka

16 maja na przekór tym, co mówili, że nie będzie pogody ruszyliśmy na XII Rajd Sztubaka.
Po drodze na punktach kontrolnych odpowiadaliśmy na pytania z zakresu wiedzy o policji, ruchu drogowym, pierwszej pomocy.
Na mecie rajdu można było wygrać nagrody startując w konkurencjach sportowych.
Najlepszą drużyną rajdową okazała się klasa 4a.