Wiadomości archiwalne - marzec 2014r.

Rajd

Zgodnie ze szkolną tradycją 40-osobowa grupa uczniów klas IV - VI w sobotni ranek wyruszyła na szlak, by w turystyczny sposób powitać wiosnę.
16-kilometrowa trasa wiodła przez Kąpielisko Północne, Bobrów, Grzymalin do Głuchowic.
Po drodze mijaliśmy oznaki wiosny - kwiaty, bazie, szare czaple i sarny. Pogoda i humory dopisały.
Tych co nie chodzą na rajdy zapewniamy, że nic tak nie smakuje jak kiełbasa z ogniska.

Pierwszy dzień wiosny

21 marca powitaliśmy wiosnę.
Z tej okazji w klasach 0 - III zorganizowano Szkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej.
Uczniowie klas młodszych obejrzeli ponad 20 występów.
Występujący oprócz śpiewu zaprezentowali układy choreograficzne, stroje i rekwizyty.
W klasach pierwszych zwyciężyła Julia Galstyan, w klasach drugich - Julia Pogorzelska i Maja Oleś, a w klasach trzecich - Natalia Grzyb.
Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny o tematyce wiosennej
Klasy starsze przygotowały kosz wiosennych kwiatów, Marzannę, prawdziwą Panią Wiosnę.
W konkurencjach wiosennych wygrała klasa 4b.

Papierowe fantazje

W przededniu wiosny (20 marca br.) uczniowie ze Szkół Podstawowych nr 2, 4, 6, 7, 9, 10, 16, 18 i 19 uczęszczający do szkolnych świetlic wzięli udział w konkursie "Papierowe fantazje".
Zadaniem było wykonanie wiosennego bukietu (do wyboru w formie przestrzennej lub płaskiej).
Najciekawsze prace były dziełem: Mai Kołton (SP-16), Emanueli Ślusarz (SP-6) i Aleksandry Maciejczak (SP-19).
Wszystkie dzieci uczestniczące w konkursie otrzymały dyplomy oraz maskotki.
W czasie, kiedy dzieci robiły swoje prace konkursowe, opiekunowie uczestniczyli w warsztatach filcowania wełny, których efektem też były przepiękne kolorowe kwiaty.
Po skończonej pracy na wszystkich uczestników czekał pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Konkurs recytatorski

19 marca odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów kl. 0 - III.
Umiejętności recytatorskie zaprezentowało łącznie 24 uczniów.
Poziom był bardzo wysoki i wyrównany.
W oczekiwaniu na wyniki młodzi recytatorzy obejrzeli przedstawienie pt. "Czerwony Kapturek" w wykonaniu uczniów kl. 2a.
I miejsce w klasach pierwszych zajęła Natalia Chudyk, w klasach drugich - Martyna Henska, w klasach trzecich - Jakub Ślemp.
Zdobywcy pierwszych miejsc będą reprezentować naszą szkołę w Rejonowym Konkursie Recytatorskim. Trzymamy kciuki.

Dzień Otwarty

15 marca zdobyliśmy, jako szkoła nowe doświadczenie - pierwszy raz zorganizowaliśmy Dzień Otwarty Dziewiętnastki.
Mimo brzydkiej pogody możemy pochwalić się niemałą frekwencją uczniów i rodziców. Szkołę odwiedzili również nasi przyszli uczniowie.
Zorganizowaliśmy warsztaty plastyczne, zajęcia: sportowe, świetlicowe, komputerowe, ekologiczne. Ciekawi świata mogli wziąć udział w zajęciach doświadczalnych.
Dużym powodzeniem cieszył się kiermasz biżuterii wykonanej przez uczestników koła koralikowego, kiermasz ciast, quiz europejski połączony z degustacją potraw.
Koła teatralne oraz wokalno - instrumentalne przygotowały przedstawienia teatralne i prezentacje umiejętności muzycznych.
Mamy nadzieję, że wizyta w naszej szkole pomogła podjąć decyzję rodzicom sześciolatków.