Wiadomości archiwalne - listopad 2013r.

Światowy Dzień Misia

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia przypadającego na 25 listopada, biblioteka szkolna zorganizowała jego obchody w szkole.
Każdy uczeń klas 0 - VI mógł tego dnia przyjść do szkoły ze swoim misiem, który uczestniczył w zajęciach i towarzyszył właścicielowi na przerwach.
Wylosowani posiadacze pluszowych ulubieńców otrzymali słodkie upominki.
      W bibliotece można było obejrzeć wystawę książek, których bohaterami są małe misie i duże niedźwiedzie.

Turniej mini siatkówki

Do szkolnego turnieju mini siatkówki zgłosiło się pięć zespołów, które w piątkowe popołudnie rywalizowały ze sobą w systemie każdy
z każdym. Podczas turnieju rozegrano dziesięć spotkań.
I miejsce Zuzanna Daraż, Zuzanna Hołowińska
II miejsce Joanna Boczula, Piotr Klimas
III miejsce Jakub Steć, Tadeusz Miecierz
IV miejsce Izabela Zyskowska, Weronika Gruca
V miejsce Bernadeta Okołowicz, Wiktoria Strycharska

Turniej tenisa stołowego

W piątek 22 listopada odbył się szkolny turniej tenisa stołowego organizowany w ramach zajęć LAO.
Do zawodów zgłosiło się pięcioro uczestników. Pierwsze miejsce zajęła Joanna Boczula wyprzedzając Bernadetę Okołowicz oraz Kacpra Guta.

Pasowanie na ŚWIETLIKA

W dniu 20 listopada 2013 r. wychowankowie świetlicy szkolnej przygotowali program artystyczny z okazji pasowania na świetlika uczniów z klas pierwszych.
Dzieci zaprezentowały się przed licznie przybyłymi rodzicami prezentując wiersze, piosenki i przedstawienia. Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w przygotowanych dla nich zadaniach oraz złożyli uroczyste ślubowanie.

Akademia klas 0-III

7 listopada uczniowie klas 0 - III w pięknych galowych strojach stawili się na Akademię z okazji 95 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
To była bardzo uroczysta lekcja historii.
W trakcie 45-minutowego przedstawienia widzowie dowiedzieli się o ważnych datach i wydarzeniach - rozbiorach, powstaniach, I wojnie światowej i roku 1918.
Przywołano postaci Tadeusza Kościuszki, Adama Mickiewicza,
Juliusza Słowackiego, Fryderyka Chopina, Jana Dąbrowskiego,
Józefa Piłsudskiego.
Podniosły nastrój, piękna dekoracja i nastrojowa muzyka sprawiła, że wszyscy poczuli wagę tamtych wydarzeń.

Jak segregować odpady?

W ramach podnoszenia świadomości ekologicznej uczniów naszej szkoły klasa 5b przygotowała krótkie przedstawienie dotyczące segregacji śmieci.
Uczniowie kl. 4 - 6 jeszcze raz usłyszeli jak należy segregować śmieci, jak postępować z surowcami wtórnymi.
Podsumowano również konkurs na Ekoludka.

ZBIÓRKA MAKULATURY

Od 12 do 18 listopada przeprowadzamy w szkole zbiórkę makulatury. Makulaturę należy przynosić w godz. 7.15 - 8.00
do pomieszczeń piwnicy szkolnej.