Wiadomości archiwalne - czerwiec 2013r.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

Za nami kolejny rok szkolny obfitujący w ważne wydarzenia.
Czas na podsumowanie naszych osiągnięć.
   Na apelach kończących rok szkolny wręczono za wysokie osiągnięcia w nauce i wzorowe zachowanie dyplom "Wzorowego Ucznia" 60 uczniom klas I - III, 27 świadectw z biało-czerwonym paskiem uczniom klas IV - VI.
9 uczniów otrzymało dyplom za 100% frekwencję.
Tytuł "Najaktywniejszego Ucznia" wręczono Julii Ślemp, Gabrieli Klimek-Rozenblat, Mateuszowi Materkowi.
Jak co roku wręczono statuetkę "Najlepszego Absolwenta" i "Najlepszego Sportowca". Pierwszą statuetkę otrzymał Mateusz Materek, drugą - Adrian Maksymowicz.

PRZEDSTAWIENIE

W ostatnim tygodniu roku szkolnego uczniowie klas 4 - 6 obejrzeli przedstawienie przygotowane przez Koło Teatralne "Urodziny w wiosce Smerfów".
Nasi młodzi aktorzy za to przedstawienie otrzymali II miejsce na Międzyszkolnym Przeglądzie Małych Form Teatralnych "Maski 2013".

WIZYTA UCZNIÓW Z WŁOCH

Tuż po wizycie nauczycieli z Projektu Comenius gościliśmy w szkole 11 osobową grupę uczniów i nauczycieli włoskiej szkoły z miasteczka Faenza.
Razem z naszymi uczniami zwiedzili zamek legend w Pławnej, wzięli udział w warsztatach ceramicznych w Dobkowie, zwiedzili Wrocław - m. in. Humanitarium i ZOO. W szkole wspólnie wzięliśmy udział w wyścigach rzędów, przygotowaliśmy koktajle i desery, obejrzeliśmy przedstawienie "Calineczka", w ramach warsztatów muzycznych wykonaliśmy proste instrumenty muzyczne.
To był miło spędzony czas.

ZAKOŃCZENIE PROJEKTU COMENIUS

Na zakończenie Projektu Comenius gościliśmy w naszej szkole w dniach 6 - 9 czerwca 18-sto osobową grupę nauczycieli z Anglii, Czech, Grecji, Hiszpanii, Rumunii, Słowenii, Turcji i Włoch.
Nasi goście zostali zaproszeni do Urzędu Miasta Legnicy i zwiedzili miasto. W szkole wspólnie z uczniami bawili się w ramach obchodów Dnia Dziecka - Dnia Sportu, obejrzeli pantomimy, przedstawienie w wersji angielskiej "Calineczka", opowiedzieli naszym uczniom o realizacji Projektu Comenius w swoich szkołach.
Wszyscy goście byli pod wrażeniem umiejętności tanecznych i akrobatycznych naszych uczniów, które zostały zaprezentowane w trakcie piątkowego Koncertu.
Zagraniczni nauczyciele w ramach wizyty zwiedzili Książ, Koœciół Pokoju w Świdnicy i Arboretum w Wojsławicach.