Wiadomości archiwalne - kwiecień 2013r.

"Maski 2013"

24 kwietnia odbył się X Międzyszkolny Przegląd Małych Form Teatralnych "Maski 2013".
Tematem tegorocznego Przeglądu byty Urodziny.
W święcie teatru wzięło udział 50 uczniów z czterech szkół.
Przegląd rozpoczął się od warsztatów aktorskich prowadzonych przez aktora legnickiego teatru pana Bartosza Bulanda.
   I miejsce zajęła grupa aktorów ze Szkoły Podstawowej nr 16,
II miejsce Teatr Szkolny ze Szkoły Podstawowej nr 19, III miejsce aktorzy szkolnego teatru "Feniks" ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Legnicy.

22 kwietnia obchodziliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Ziemi.
Z tej okazji klasy 0 - III sprzątały teren wokół szkoły, wzięły udział w apelu i spotkaniu z pracownikiem Zielonej Akcji panią Małgorzatą Bochyńską.
Podsumowano konkurs plastyczny "Przyroda wokół nas - czysta woda". Pierwsze miejsca zdobyli: Michał Gibasiewicz, Ola Leonarska, Ewelina Szewczuk, Natalia Medyk.

Rajd - Legnickie Pole

13 kwietnia z lekką obawą, czy pogoda będzie nam sprzyjała, 35 osobowa grupa uczniów wraz z opiekunami wybrała się na pieszą wędrówkę do Legnickiego Pola.
Na szlaku witały nas sarny, a nawet zające.
W Legnickim Polu zwiedziliśmy Koœciół Św. Jadwigi, a następnie posileni pyszną grochówką wzięliśmy udział w konkursach i zawodach przygotowanych przez organizatorów.

Festiwal piosenki

11 kwietnia został zorganizowany dla uczniów kl. 0 - III festiwal piosenki.
Warto podkreślić, że wszyscy prezentowali swoje umiejętności wokalne w polskim repertuarze.
Nasi wykonawcy nie zapomnieli o stroju i ruchu scenicznym. Jury po wysłuchaniu 27 uczestników postanowiło przyznać pierwsze miejsca:
w kl. 0 - I - Maja Gątarz kl. 0
w kl. II - Weronika Baranowska kl. 2a
w kl. III - Emilia Naruszewicz kl. 3b
Wszyscy otrzymali dyplomy, a najlepsi wykonawcy nagrody rzeczowe.

Lekcje muzealne

Uczniowie klas młodszych skorzystali z zaproszenia legnickiego Muzeum i od kilku dni biorą udział w lekcji muzealnej poświęconej historii pieczenia toruńskich pierników.
W ciekawy sposób poznają procedurę wypiekania pierników, oglądają piec i naczynia używane do wyrobu słodkości. Ogromną radość sprawia uczniom możliwość samodzielnego wypiekania pierników ze specjalnie przygotowanego ciasta.