Wiadomości archiwalne - marzec 2013r.

Wesołych Świąt

Radosnych Świąt Wielkanocnych
   pełnych wiary, nadziei i miłości,
   Wypełnionych nadzieją budzącej się wiosny,
   Spędzonych wśród srebrnych bazi i kochającej rodziny.
   Pogody w sercu i radości płynącej z faktu
   Zmartwychwstania Pańskiego.

;

Turniej Tenisa Stołowego

Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów kl. 0 - VI do udziału w Szkolnym Turnieju Tenisa Stołowego, który odbędzie się 6 kwietnia - sobota.
Ostateczne zgłoszenia do 27 marca u wicedyrektora osobiście lub telefonicznie tel. 76-723-08-12.
Rozgrywki rozpoczną się o godz. 10.00, zakończenie i system rozgrywek w zależności od ilości zgłoszeń.
Wszyscy otrzymają dyplomy, a najlepsi zawodnicy nagrody rzeczowe.

RAJD

Chociaż pogoda płata nam figle, mamy wiosnę.
W sobotni ranek postanowiliśmy szukać oznak wiosny.
Na dworze -10 stopni, my ubrani jak na zimę udaliśmy się z dwiema Marzannami na Rajd na Powitanie Wiosny do Malczyc. Piękne słońce, trasa prowadząca przez las i wałem odrzańskim sprawiła, że mimo zimna poczuliśmy oddech wiosny.

Akcja "Smacznie i zdrowo"

22 marca Samorząd Uczniowski przygotował akcję "Smacznie i zdrowo". Na przerwach sprzedawano kolorowe kanapki pełne witamin i składników odżywczych. Patrząc na zainteresowanie uczniów warto pomyśleć o kolejnych "kanapkowych kiermaszach".

A my podajemy przepis na zdrowe kanapki:
kilka kromek razowego chleba ze słonecznikiem, biały lub żółty ser, pomidor, ogórek zielony, sól, masełko, szczypiorek, rzodkiewka i kiełki
Jak przyrządzić?
Pokroić chlebek, posmarować masełkiem, położyć plasterek białego lub żółtego sera, plasterek pomidorka, plasterek ogórka, posypać pokrojonym szczypiorkiem, rzodkiewką, kiełkami i posolić (do smaku). Smacznego

Powitanie wiosny

Chociaż za oknem tego nie widać przywitaliśmy wiosnę.
W klasach 0 - III uczniowie obejrzeli przedstawienie "Witaj Wiosno" przygotowane przez klasy pierwsze. Dzięki wesołym, wiosennym piosenkom, kolorowej dekoracji i pięknym strojom oraz odgłosom ptaków poczuliśmy, że wiosna jest tuż, tuż.
W klasach IV - VI odbyła się zabawa połączona z konkursami wiedzy o wiośnie, konkursami zręcznościowymi. Najładniejszą Marzannę przygotowała klasa 6b, strój dla wiosny - klasa 6b, plakat - klasa 6a. Najwyżej za recytację oceniono klasę 6b. Ogólną rywalizację wygrała klasa 6b, która oprócz wiosennych kwiatów może wybrać dla wszystkich swoich uczniów dzień bez pytania.

Konkurs recytatorski

15 marca 2013 roku w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski adresowany do uczniów klas 0 - 3. Wzięło w nim udział 36 uczestników. Recytowali oni znane i nieznane publiczności wiersze poetów polskich z różnych epok historycznych. Poziom artystyczny prezentacji był bardzo wysoki. Najlepszymi recytatorami wśród poszczególnych klas okazali się:
Klasy I
1. miejsce - Martyna Heńska
2. miejsce - Barbara Rudnicka
3. miejsce - Wiktor Opaczewski
Klasy II
1. miejsce - Weronika Baranowska
2. miejsce - Natalia Grzyb
3. miejsce - Ewelina Szewczuk
Klasy III
1. miejsce - Julia Ślemp
2. miejsce - Natalia Turek
3. miejsce - Aleksandra Krupa
Zwycięzcy będą reprezentować naszą szkołę w przeglądzie "Maluchy lubią wiersze" organizowanym przez MCK w dniach 18, 19 i 20 kwietnia.

Sprawdzian trzecioklasistów

Nasi trzecioklasiści mają za sobą pierwszy poważny sprawdzian - Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasistów organizowany przez wydawnictwo OPERON.
Przed przystąpieniem do sprawdzianu trzecioklasiści poznali Bratka, który pomógł im przygotować się i odstresować przed sprawdzianem. Jednym z zadań było napisać opowiadanie o Muminku, jego mamie i spotkanym w lesie zwierzątku.
Trzymajcie kciuki za wyniki trzecioklasistów.

DZIEŃ KOBIET

8 marca na wesoło uczciliśmy Dzień Kobiet. Były konkursy sprawnościowe, konkursowe śpiewanie piosenek i życzeń, test pytań, w którym należało wykazać się wiedzą na temat najpopularniejszego imienia żeńskiego w każdej klasie, wymienić kraje, w których obchodzi się Dzień Kobiet, wiedzą na temat ilości dziewcząt w swojej klasie i ogólnie w klasach 4 - 6.
Zmagania konkursowe wygrała drużyna klasy 6b, konkurs na życzenia klasa 4b, a wszyscy pozostali otrzymali słodkie nagrody pocieszenia.

WYCIECZKA DO PRAGI

W dniach 3 - 6 marca 24-osobowa grupa uczniów z kl. 3 - 6 gościła w realizującej z nami projekt Comenius czeskiej szkole.
W trakcie czterodniowego pobytu braliśmy udział w lekcjach języka angielskiego, poznawaliśmy czeskich uczniów, przygotowaliśmy wielkanocny musical, zwiedziliśmy najpiękniejsze zakątki Pragi
i praskie zoo.
Aż żal było wracać do domu.