Wiadomości archiwalne - październik 2012r.

WARSZTATY W MYŚLIBORZU

W dniach 30 - 31 października uczniowie kl. III a i III b uczestniczyli w warsztatach ekologicznych w CEEiK "Salamandra" w Myśliborzu.
Dowiedzieliśmy się jak powstają wulkany, co kryją w sobie nasiona, czy wiemy co jemy, co to jest meteorologia. Naszą wiedzę poszerzyły ćwiczenia praktyczne. Każdy mógł, pod kierunkiem pracowników Centrum, wykonać doświadczenia wzbogacając swoją wiedzę. Ponadto, skorzystaliśmy z pierwszego jesiennego śniegu lepiąc na Słonecznej Polanie kilka bałwanów.
Utwierdziliśmy się też w przekonaniu, że Wąwóz Myśliborski ma swój urok o każdej porze roku.

SKO KONTO DLA UCZNIA

Nasza szkoła przystąpiła do programu

SKO KONTO DLA UCZNIA.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi informacjami.

Spotkanie z poetką

29 października uczniowie kl. I - III wzięli udział w spotkaniu z poetką panią Haliną Kuropatnicką.
Pani Halina, choć jest osobą niewidomą czerpie radość z pisania wierszy dla dzieci i dorosłych. Nasi uczniowie mogli zobaczyć jak pisze się pismem brajla, dotknąć tekstu napisanego tym pismem, posłuchać poezji pani Kuropatnickiej-Salamon.

Kasztanki

Przyjemnie, oj, przyjemnie,
spadać z drzewa na ziemię.
Uwaga! Hop! Lecimy!
Pac, pac i już leżymy.
Pac, pac jak to wesoło
błyskać rudo wokoło.
Dzieci idą! Nareszcie!
Podnieście nas! Podnieście!

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

26 października przyjęliśmy w poczet naszych uczniów 60-cio osobową grupę pierwszoklasistów. Po części artystycznej przejęci pierwszoklasiści złożyli ślubowanie, a następnie dyrektor szkoły pasował ich na uczniów Szkoły Podstawowej nr 19. Również rodzice złożyli ślubowanie, że będą pomagać swoim pociechom, często je przytulać i wspierać w wypełnianiu obowiązków ucznia.

45-LECIE SZKOŁY

17 października był dla naszej szkoły dniem szczególnym. Wraz z zaproszonymi gośćmi, byłymi i obecnymi pracownikami wzięliśmy udział w akademii z okazji 45-lecia naszej szkoły.
Po przedstawieniu i polonezie był czas na podziękowania, chwilę zadumy i miłe wspomnienia.
W sposób szczególny uczciliśmy pamięć o tych, których nie ma już wśród nas.
Na pamiątkę tej uroczystości posadziliśmy przed szkołą dąb.
Galeria zdjęć z uroczystości również na stronie www.e-legnickie.pl

WIZYTA NAUCZYCIELI W TURECKIEJ SZKOLE

W ramach projektu Comenius "Uczenie się przez całe życie" delegacja naszych nauczycieli wizytowała współpracującą z nami turecką szkołę w Istambule.
W ramach wizyty nauczyciele uczestniczyli w lekcjach języka angielskiego, matematyki, chemii, informatyki, plastyki, islamu. Wszystkich zaskoczyła dyscyplina w 50-osobowych klasach. Uczestnicy projektu obejrzeli również scenki teatralne i pokazy taneczne.