Wiadomości archiwalne - czerwiec 2012r.

AKCJA "WARTO BYĆ DOBRYM"

W roku szkolnym 2011/2012 braliśmy udział w I edycji akcji "Warto być dobrym" organizowanej przez Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła" pod patronatem Minister Edukacji Narodowej i UNESCO. W ramach akcji dzieci z 1500 szkół rywalizowały w konkursie na dobre uczynki. W każdej ze szkół wylosowano laureata nagrody głównej - roweru górskiego.
Uczniowie "Dziewiętnastki" również przyłączyli się do akcji kreującej w dzieciach dobre postawy, uczącej poszanowania dla innych ludzi, a także premiująca zachowania prospołeczne i wolontariat. Od początku II semestru dzieci konkurowały w trzech kategoriach: pomoc drugiemu człowiekowi, zaangażowanie w środowisko klasy, szkoły, społeczność lokalną oraz działania globalne na rzecz praw człowieka i ochrony środowiska.
Na koniec roku wśród najlepszych z całej szkoły został rozlosowany rower. Nagrodę za udział w akcji otrzymała Aleksandra Kleinowska - uczennica klasy 2a.

DZIEŃ SPORTU

Zgodnie z naszą tradycją z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas 4 - 6 wzięli udział w Szkolnym Dniu Sportu, który w tym roku odbył się pod hasłem "Euro 2012".
Wszyscy uczniowie w biało-czerwonych barwach stawili się na boisku szkolnym - najliczniej kl. 5a.
Najlepszą drużyną chłopców w piłce nożnej okazała się kl. 6c, a wœród dziewcząt kl. 6a. Tytuł najlepszego bramkarza zdobył Paweł Jabłoński. Mecze towarzyskie wygrali Tatusiowie oraz drużyna dziewcząt.
W szkolnym Mini Playback Show wygrały Dorota Gruca, Magda Godyń
i Asia Sochacka z kl. 6b, a w konkursie kulinarnym Amelia Czaja z kl. 6a.

MAM TALENT KLAS I-III

5 czerwca dla młodszej grupy wiekowej zorganizowano szkolny "Mam talent". Jury musiało podjąć trudną decyzję, gdyż do konkursu zgłosiły się osoby śpiewające, tańczące, recytujące, grające na instrumentach, uprawiające akrobatykę i karate. I miejsce zajęli Julia Ślemp - śpiew, Tadeusz Miecierz - recytacja.
Wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy i nagrody

DZIEŃ DZIECKA KLAS 0-3

Z okazji Dnia Dziecka zaprosiliśmy do szkoły postaci bajkowe. Przy dymach i chmurach baniek mydlanych nasi najmłodsi uczniowie bawili się w rytmie najnowszych przebojów muzycznych. Zabawa taneczna przeplatana była konkursami i wspólną zabawą z postaciami bajkowymi.
To był miło i wesoło spędzony czas.