Wiadomości archiwalne - maj 2012r.

WYCIECZKA DO WŁOCH

W dniach 20 - 24 maja dziesięcioosobowa grupa naszych uczniów gościła we włoskiej szkole, w miejscowoœci Faenza.
W ramach wizyty zwiedzaliśmy szkołę, braliśmy udział w lekcjach
j. angielskiego, w wieczorku tanecznym zorganizowanym dla uczniów, rodziców i gości z Polski, zawodach sportowych. Zwiedziliśmy Florencję - z pięknymi średniowiecznymi budynkami, Rawennę - stolicę mozajek, zbieraliśmy muszelki na brzegu Adriatyku.
Wspólnie spędzone chwile na długo zostaną w naszej pamięci.

Przegląd Małych Form Teatralnych

10 maja nasza szkoła po raz dziewiąty organizowała Międzyszkolny Przegląd Małych Form Teatralnych "Maski 2012". Tematem przewodnim tegorocznego Przeglądu były problemy i dylematy dzieci. Do Przeglądu zgłosiły się cztery zespoły teatralne: ze Szkół Podstawowych nr 4, 9, 16, 19.
Jury postanowiło przyznać I miejsce zespołowi teatralnemu z SP nr 16 za przedstawienie "Jak będę dorosła".
Tytuł "Największej Indywidualności" otrzymała Karolina Gerschmann z SP nr 4 za napisanie scenariusza "Trudny przypadek - Majka".