Wiadomości archiwalne - kwiecień 2012r.

DZIEŃ ZIEMI

W dniach 23 - 25.04. uczniowie klas 0 - III obchodzili "Dni Ziemi".
W ramach tych obchodów uczniowie sprzątali teren wokół szkoły, uczestniczyli w warsztatach z p. Bogusławą Naruszewicz prowadzącą EKOMUZEUM - WRZOSOWA CZATA w Borówkach w ramach ZIELONEJ AKADEMII Z EKOLANDII, obejrzeli przedstawienie przygotowane przez dzieci z koła ekologicznego pt. "Bajka o Jasiu Śmiecialskim", wzięli udział w quizie, wysłuchali piosenek i wierszy o tematyce ekologicznej. Na zakończenie podsumowano konkurs plastyczny pod hasłem "Chrońmy naszą przyrodę".
Celem tych wszystkich imprez było kształcenie wśród uczniów kl.0 - III świadomości ekologicznej oraz konieczności działania na rzecz ochrony przyrody.

WIZYTA UCZNIÓW Z CZECH I TURCJI

W ramach projektu Comenius "Uczenie się przez całe życie" w dniach 18 - 22 kwietnia gościliśmy w naszej szkole 10-cio osobową grupę z Turcji i 9-cio osobową grupę z Czech.
W ramach wizyty odbyły się zawody sportowe, szkolna edycja Mam Talent, której gwiazdą była Hania Markiewicz - uczestniczka programu "Bitwa na głosy". Konkurs wygrały Julia Ślemp i Ola Krupa z kl.2b.
W piątek nasi goście wzięli udział w X Szkolnym Rajdzie Sztubaka.
W tym dniu uczyliśmy się narodowych tańców polskiego, czeskiego i tureckiego, nagrywaliśmy etiudy filmowe.
W sobotni poranek wyruszyliśmy do Wrocławia, by przejść śladami krasnoludków, zwiedzić Ogrody Doświadczeń.
Nasi uczniowie ugościli czeskich i tureckich uczniów w swoich domach.
Szkoda, że wszystko co dobre szybko się kończy.

ZLOT - LEGNICKIE POLE

Jak co roku w kwietniową sobotę wybraliśmy się do Legnickiego Pola na zlot turystów, by w ten sposób uczcić kolejną rocznicę bitwy pod Legnicą.
Pogoda dopisała, humory też, tym bardziej, że okazaliśmy się najaktywniejszą drużyną rajdową.
Puchar otrzymany z rąk wiceprezesa PTTK i 10 piłek ufundowanych przez komandora zlotu L. Chojniaka sprawiły, że w radosnych nastrojach wracaliśmy do Legnicy.

WIELKANOC

W ostatni przed przerwą świąteczną dzień w szkole odbyły się w klasach 0 - III i IV - VI przedstawienia wielkanocne wprowadzające nas w nastrój Wielkiej Nocy, wystawa palm i kurczaczków, uczniowie świetlicy przygotowali kiermasz ozdób wielkanocnych.

Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom
i przyjaciołom naszej szkoły życzymy spokojnych, pełnych zadumy, ale i radości Świąt Wielkanocnych.

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTÓW

3 kwietnia 2012 r. 52 naszych uczniów kl. 6 przystąpiło do ogólnopolskiego sprawdzianu szóstoklasistów.
Lekko zestresowani, ubrani na galowo o godzinie dziewiątej przystąpili do rozwiązywania testu.

Wszystkim uczniom życzymy jak najlepszych wyników.