Wiadomości archiwalne - grudzień 2011r.

Świąteczne spotkania

Ostatni przedświąteczny tydzień upłynął nam w szkole pod znakiem świątecznych spotkań i jasełek.
20 grudnia klasy IV - VI prezentowały wylosowane kolędy, przekazywały informacje z nimi związane. Również nauczyciele wykonali jedną z pięknych polskich kolęd. W tym dniu obowiązującym kolorem był kolor zielony. Najbardziej zielona klasa 4b otrzymała słodki upominek.
21 grudnia klasy 0 - III uczestniczyły w Jasełkach przygotowanych prze uczniów koła teatralnego. Dekoracja, piękne stroje i przekazywane treści sprawiły, że wszystkim udzielił się świąteczny nastrój.

Uczniom, Rodzicom, Pracownikom i Przyjaciołom naszej szkoły Życzymy, aby Wigilijny wieczór i Święta Bożego Narodzenia, tak jak cały nadchodzący Nowy Rok upłynęły w szczęściu i radości.

Mikołajki

6 grudnia zaprosiliśmy do wspólnej zabawy uczniów i rodziców klas 0 - VI. Okazją był Mikołaj.
W zabawie klas IV - VI - Międzypokoleniowych potyczkach na wesoło wzorowanych na programie "Milion w minutę" wzięły udział drużyna uczniów i drużyna rodziców.: Dodatkowo każda klasa przygotowała list do Świętego Mikołaja oraz pracę plastyczną "Najpiękniejszy prezent Mikołaja dla wszystkich dzieci". Konkurencje: alergik, potrójny fuks, zezowate szczęście, odczep się sprawiły zawodnikom i widowni wiele radości. Potyczki wygrała drużyna rodziców, najlepszy list napisała klasa VB, a najładniejszy plakat wykonała klasa VIc.
W klasach młodszych uczniów odwiedziła babcia, która opowiadała o tradycjach związanych z Mikołajkami. Tu rywalizowały ze sobą 4-osobowe drużyny klas składające się z dwóch uczniów i dwóch rodziców. Każda klasa recytowała wiersze dla dzieci. Dodatkowo uczniowie przygotowywali ilustracje do bajek i zmagali się w konkurencjach: "literacki bigos", wykreślanka, bajkowe rekwizyty, odpowiadali na pytania z literatury dziecięcej. Rywalizację wygrały klasy IIIa i IIIb.

WIZYTA BISKUPA

7 grudnia gościliśmy w szkole w ramach wizytacji kanonicznej biskupa Stefana Cichego.
   W spotkaniu uczestniczyli uczniowie kl. 0 - VI, rodzice z Rady Rodziców, nauczyciele i pracownicy szkoły. Wszyscy z zaciekawieniem obejrzeli przedstawienie "Zabłąkana owieczka". W czasie spotkania biskup udzielił całej społeczności szkolnej błogosławieństwa.

WIECZÓR POEZJI

W pierwsze grudniowe popołudnie zaprosiliśmy na spotkanie naszych szkolnych poetów.
   Swoje wiersze prezentowali uczniowie, absolwenci, nauczyciele oraz babcia jednego z uczniów. Dowiedzieliśmy się czym dla naszych artystów jest poezja, o tym, że piszą z potrzeby serca, chwili i emocji.