Wiadomości archiwalne - październik 2011r.

PASOWANIE NA UCZNIA

26 października miała miejsce w naszej szkole ważna uroczystość.
Do grona braci uczniowskiej dołączyło 65 uczniów klas pierwszych. Odświętnie ubrani uczniowie, przejęci rodzice i dziadkowie stawili się na to szkolne święto. Starsi koledzy przeprowadzili pierwszoklasistom egzamin. Sprawdzili znajomość zasad bezpieczeństwa, poruszania się po drodze, zachowania w szkole i umuzykalnienia uczniów.
    Po ślubowaniu nastąpiło pasowanie na Ucznia Szkoły Podstawowej nr 19.

Jesienne rajdy turystyczno-krajoznawcze

Wrzesień i października to czas jesiennych rajdów. Turyści z klas I-III wybrali się na Mini Rajd Jarzębina do Miłkowic, a uczniowie klas IV-VI na Rajd Pieczonego Ziemniaka do Niedźwiedzic. Pogoda dla młodszych i starszych rajdowców okazała się łaskawa. Droga wiodła przez piękne polne trakty. Na mecie rajdy czekały na nas konkursy z nagrodami i turystyczny poczęstunek.