Wiadomości archiwalne - wrzesień 2011r.

Debata

26 września odbyła się debata kandydatów do Samorządu Uczniowskiego.
Zaproszenie na spotkanie przyjął Prezydent Miasta Legnicy pan Tadeusz Krzakowski.
Po krótkiej prezentacji kandydaci losowali i odpowiadali na pytania. Dowiedzieliśmy się dlaczego chcą pracować w samorządzie, co zmieniliby w naszej szkole, jak do tej pory angażowali się w pracę na rzecz klasy i szkoły. Kilku wskazówek naszym kandydatom udzielił pan Prezydent. Zwrócił uwagę, że każdy, kto angażuje się w pracę na rzecz innych musi odznaczać się wielkim szacunkiem do drugiej osoby, nawet jeżeli jest to nasz rywal.

Pamiętajcie! Jeżeli chcecie zagłosować na swojego kandydata do Samorządu Uczniowskiego zabierzcie w środę na głosowanie legitymację szkolną lub inny dokument tożsamości.

FESTYN "POSTAW NA RODZINĘ"

Lepszej pogody nie mogliśmy sobie wymarzyć.
24 września zaprosiliśmy do wspólnej zabawy naszych uczniów i ich rodziny. Okazją był II Szkolny Festyn "Postaw na Rodzinę".
Do głównego konkursu "Super Rodzina Roku 2011" zgłosiło się 30 rodzin. Każda drużyna musiała zaliczyć dziesięć konkurencji wykazując się miedzy innymi: zręcznością sportową, wiedzą kulinarną, botaniczną, znajomością zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.
I miejsce w konkursie zdobyła drużyna MEGA MOCNI z rodziny Ślusarz.
Zorganizowano również konkursy indywidualne, konkurs majsterkowicza, turniej tenisa stołowego dla rodziców.
Atrakcją Festynu była wizyta motocyklistów ze Stowarzyszenia "Dopalacze" oraz przedstawienie "Inna wersja Kopciuszka".
 Nasze rodzinne święto odbyło się przy finansowym wsparciu Wydziału Zdrowia Urzędu Miasta Legnicy, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Hurtowni "Kosmetyka", Hurtowni "Aurelia", Hurtowni Profesja, Myjni Samochodowej pana M. Karpińskiego, Serwisu Ogumienia Decard pana M. Kozy, Sanepidu, Rady Rodziców SP nr 19.

Naszym darczyńcom i wszystkim, którzy zdecydowali się spędzić z nami sobotni dzień serdecznie dziękujemy.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

1 września 370 uczniów rozpoczęło kolejny rok szkolny 2011/2012.
Pierwszy raz próg naszej szkoły przekroczyło 27 uczniów oddziału zerowego i 68 pierwszoklasistów. Odbyły się apele inaugurujące naukę, uczniowie spotkali się w salach z wychowawcami.

Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom życzymy owocnej nauki
i pracy w długim, bo aż do 29 czerwca, roku szkolnym.