Wiadomości archiwalne - kwiecień 2011r.

Rajd Sztubaka

29 kwietnia już po raz dziewiąty wyruszyliśmy na trasy Szkolnego Rajdu Sztubaka. W czasie wędrówki odpowiadaliśmy na pytania w punktach kontrolnych z zakresu ruchu drogowego, pierwszej pomocy, krajoznawstwa i topografii. Musieliśmy bacznie obserwować drogę, by nie przeoczyć znaków rozpoznawczych.
Na mecie czekał na nas poczęstunek. Każdy mógł wziąć udział w konkursach sprawnościowych. To był miło spędzony czas.

770 rocznica Bitwy pod Legnicą

9 kwietnia minęła 770 rocznica Bitwy pod Legnicą.
Z tej okazji klasa turystyczna wybrała się na wycieczkę po Legnicy "Śladami Henryka Pobożnego", 35 osobowa grupa uczniów wzięła udział w szkolnym konkursie wiedzy "Bitwa pod Legnicą 1241r". Pierwsze miejsce w konkursie zajął Michał Kosmecki z kl. 5a, II miejsce - Aleksandra Kleinowska z kl. 1a i Dorota Gruca z kl. 5b, a III miejsce Oliwia Rybczyńska z kl. 5a i Jarosław Sosnowski z kl. 6b.
W piątek odbył się pokaz rycerski w wykonaniu Agencji Artystycznej Hegemon.
Jak co roku wzięliśmy udział w Zlocie do Legnickiego Pola. Zwiedziliśmy kościół, słuchaliśmy przewodnickiej opowieści o bitwie pod Legnicą, ale przede wszystkim spędziliśmy czas na miłej zabawie i wypoczynku.