Wiadomości archiwalne - marzec 2011r.

KONKURS MITOLOGICZNY

9 marca odbył się w naszej szkole Konkurs Mitologiczny
"Na Olimpie". W konkursie wzięli udział uczniowie klas V i VI.
Każda klasa musiała przygotować plakat, grę planszową lub zaproszenie, przedstawienie mitologiczne, przeprowadzić wywiad lub autoprezentację postaci mitologicznej. Drużyny klas musiały wykazać się wiedą na temat mitów.

Konkurs wygrała klasa Va, II miejsce zajęła klasa Vb, a III miejsce wywalczyła klasa VIa.

WIZYTA W LONDYNIE

W dniach 16 - 20 marca nasi nauczyciele przebywali z wizytą w londyńskiej szkole.
Wraz z angielskimi uczniami brali udział w zawodach sportowych, w zajęciach muzyki, doświadczeniach chemicznych, zajęciach jogi, lekcjach techniki i zajęciach uczniów kl. 2 i 3. Obejrzeli spektakl teatralny, koncert muzyczny w wykonaniu uczniów londyńskiej szkoły, przyłączyli się do akcji charytatywnej "Dzień czerwonego nosa", udzielili wywiadu wskazując na podobieństwa i różnice między naszymi szkołami.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

I przyszła do nas wiosna.
W słoneczny choć z rana mroźny dzień postanowiliśmy przywitać wiosnę. W klasach I - III i kl. IV - VI zorganizowano turnieje wiosenne. Uczniowie klas musieli zaprezentować własnoręcznie wykonane kwiaty, palmy, marzanny, stroje ekologiczne. Przygotowaliśmy dla Pani Wiosny ukwiecone kapelusze. Reprezentanci klas zmagali się w konkurencjach sprawnościowych, przystąpili do konkursu wiedzy.

I miejsce zajęła klasa 5c, II miejsce klasa 5b, a III miejsce klasa 5a i 6b.