Wiadomości archiwalne - styczeń 2011r.

ZABAWY KARNAWAŁOWE

Karnawał to najlepszy czas do organizowania szkolnych zabaw.
W naszej szkole odbyło się ich trzy: dwie zabawy karnawałowe dla uczniów kl. 0 - III oraz dyskoteka dla uczniów klas starszych.
Młodsi bawili się przy prawdziwym zespole muzycznym, a uczniowie klas IV - VI w rytm muzyki lat 70 i 80 - tych.
Wielu uczniów zaprezentowało wystrzałowe stroje karnawałowe.

Ludzie z pasją - Paweł Frost

27 stycznia w ramach naszych "Spotkań z ludźmi z pasją" gościliśmy w naszej szkole pana Pawła Frosta - Radnego Miasta Legnicy. Pan Paweł opowiedział nam o swojej pracy nauczyciela akademickiego języka angielskiego na PWSZ oraz o pracy na rzecz mieszkańców naszego miasta. Mówił również jak wygląda jego codzienne życie. Chyba wszystkich zaskoczył tym, że mimo niepełnosprawności nie liczy na żadną taryfę ulgową, mówił, że wszystko co robimy, należy robić dokładnie i z pasją. To, że jest osobą niepełnosprawną, nie przeszkadza mu w pomaganiu innym ludziom. Uczniowie zadawali wiele ciekawych pytań. Mamy nadzieję, że nasz gość będzie miło wspominał pobyt w "Dziewiętnastce".