Wiadomości archiwalne - grudzień 2010r.

RAJD MIKOŁAJKOWY

Zgodnie z naszą szkolną tradycją 4 grudnia 2010 udaliśmy się na rajd w poszukiwaniu Świętego Mikołaja.
Miejscem spotkania były Sulistrowiczki - miejscowość u podnóża Ślęży. Choć śniegu w Legnicy nie brakowało, tam zabawa na białym puchu była ciekawsza.
Wszyscy uczestnicy rajdu zapewne zapamiętają spotkanie z Mikołajem i spacer na Ślężę.

MIKOŁAJKOWE POTYCZKI NA WESOŁO

6 grudnia zawitał do naszej szkoły długooczekiwany gość - Mikołaj.
Z tej okazji zorganizowaliśmy mikołajkowe potyczki na wesoło "Kocham Cię Szkoło". Do zmagań konkursowych stanęły trzy drużyny: rodziców, uczniów i nauczycieli. W konkurencjach najlepsi okazali się nauczyciele.
Na zakończenie wspólnej zabawy obejrzeliśmy bajkę pt. "O smoku wawelskim i szewczyku Dratewce" w wykonaniu uczniów i nauczycieli. Nie zabrakło nagród i słodkich upominków dla wszystkich biorących udział w naszej zabawie.

Serdecznie dziękujemy firmie Geomax oraz Urzędowi Miasta Legnica za pomoc finansową przy organizacji Mikołajek.

Mikołajkowe spotkanie z bajką

10 grudnia odbyło się "Mikołajkowe spotkanie z bajką", w której udział wzięli uczniowie kl. 0 - III. Sześcioosobowe drużyny wystartowały w konkursach wiedzy bajkowej oraz zawodach sportowych i zręcznościowych.
"Mikołajkowe spotkanie z bajką" wygrała drużyna klasy 2b.
Oczywiście na spotkanie przybył Mikołaj, który obdarował wszystkich uczniów słodyczami.

Tradycją naszej szkoły są coroczne spotkania jasełkowe.
W tym roku odbyły się trzy przedstawienia bożonarodzeniowe: na Filii, w klasach I - III oraz w kl. IV - VI. Słowa o wielkiej tajemnicy Bożego Narodzenia, kolędy i pastorałki w wykonaniu naszych uczniów sprawiły, że wszystkim także nauczycielom i rodzicom udzieliła się świąteczna atmosfera. Z okazji Świąt odbyły się również klasowe spotkania wigilijne oraz warsztaty malowania bombek.