Wiadomości archiwalne - listopad 2010r.

KONKURS "EKO DOM MARZEŃ"

Ekologia to temat bliski uczniom naszej szkoły. Dlatego też uczniowie klasy 2b postanowili wziąć udział w konkursie organizowanym przez Leroy Merlin "Eko Dom Marzeń".
Uczniowie przy pomocy rodziców oraz wychowawczyni wykonali makietę ekologicznego domu wraz z całym wyposażeniem.

Wśród 25 prac doceniono nasz domek przyznając mu drugie miejsce i bon w wysokości 500 zł. Gratulujemy.

WIZYTA W LONDYNIE

W ramach programu Comenius "Uczenie się przez całe życie" 7-osobowa grupa naszych uczniów w dniach 16 - 20 listopada przebywała z wizytą w londyńskiej szkole.
Uczestniczyliśmy w zajęciach języka angielskiego, hiszpańskiego i francuskiego, w zawodach sportowych, zajęciach z muzyki. Mieliśmy okazję zwiedzić Londyn, odbyć rejs statkiem po Tamizie, ale najwięcej emocji wzbudziła przejażdżka na "londyńskim oku" oraz zawody wojskowe.
To był miło spędzony czas nie tylko z angielskimi, ale i włoskimi uczniami.

ŚWIATOWY DZIEŃ MISIA

25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Misia.
Z tej okazji dla uczniów klas I - III zorganizowano wystawę misiowych maskotek oraz książek o misiach. Uczniowie wysłuchali historii pluszowych maskotek, obejrzeli pokonkursową wystawę prac plastycznych "Portret misia", a autorom najlepszych prac wręczono nagrody.
Uczniowie kl. 4 - 6 przygotowali dla swoich młodszych kolegów przedstawienie "Bajka o Zbysiu i jego misiu".

PASOWANIE NA ŚWIETLIKA

26 listopada zostało zorganizowane w naszej szkole "Pasowanie na Świetlika". W pasowaniu uczestniczyli uczniowie klas I oraz ich starsi uczniowie, którzy na co dzień po lekcjach spędzają czas w świetlicy szkolnej.
W pierwszej części spotkania pierwszacy wraz z rodzicami obejrzeli kilka scenek teatralnych, w drugiej części wzięli udział w "Próbach Świetlika" między innymi: smaku, sprawności, dotyku.
Po pasowaniu, wręczeniu upominków na wszystkich czekał słodki poczęstunek.