Wiadomości archiwalne - czerwiec 2010r.

Praga 10 - 13.06.2010

W ramach realizacji projektu Comenius 43 - osobowa grupa naszych uczniów udała się w dniach 10 - 13 czerwca na 4 - dniową wycieczkę do zaprzyjaźnionej z nami szkoły w Pradze. Program pobytu u naszych czeskich przyjaciół był bardzo bogaty. Zwiedzanie Pragi, rejs statkiem po Wełtawie, zwiedzanie praskiego Zoo, udział w spektaklu muzyka - światło na Kriżikowych Fontannach. W pierwszym dniu pobytu zaprezentowaliśmy nasze występy taneczne i poprowadziliśmy szybki kurs nauki poloneza. Wzięliśmy również udział w warsztatach salsy i mazurka. Ale największą radość uczestnikom wycieczki sprawił pobyt w domach naszych czeskich kolegów. Zawiązały się nowe przyjaźnie, które na pewno warto pielęgnować.

Podziękowanie

Kolejny raz nasi uczniowie, rodzice i nauczyciele udowodnili, że są otwarci na potrzeby innych. Przecież nie wszyscy uczniowie i nauczyciele w polskich szkołach mają możliwość uroczyście podsumować rok szkolny. Dlatego postanowiliśmy zorganizować zbiórkę pieniędzy na rzecz szkoły dotkniętej powodzią. Przez trzy dni udało nam się zebrać 741 zł. Pieniądze zostały wpłacone na konto Zespołu Szkół Publicznych w Wilkowie. Jak bardzo pomoc tej szkole jest potrzebna można przekonać się oglądając zdjęcia zamieszczone na stronie tej szkoły: www.gimwil.scholaris.pl

Wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji dziękujemy.

Zakończenie roku szkolnego

25 czerwca zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Średnia szkoły wyniosła 4,00. Najlepsze średnie klasowe uzyskały 4a - 4,6, 6a - 4,2 i 6b - 4,19. Tytuł Najlepszego Absolwenta Szkoły Podstawowej nr 19 otrzymała Patrycja Stajno, a tytuł Najaktywniejszego Absolwenta Szkoły Podstawowej nr 19 przypadł w udziale Julii Sawickiej. Najwyższą średnią w szkole uzyskał Michał Górniak - 5,7.

Wszystkim uczniom gratulujemy promocji, absolwentom - ukończenia szkoły i życzymy udanych słonecznych i beztroskich wakacji.
Do zobaczenia za dwa miesiące.